2018 Ocak – Robotik Eğitmeni Sertifika Programı

Ülkemizin varlığı ve geleceği için üreten, öz güveni olan, kodlamayı bilen, bilimsel süreç becerilerine ve problem çözme becerilerine sahip nesiller yetiştirilmelidir. Bu özelliklerin ve becerilerin gelişmesi için robotik çok önemli bir alandır. Bu doğrultuda geleceğimizi yetiştirecek öğretmenlerin robotik bilimini bilmeleri ve öğretebilmeleri önemlidir. Bu eğitim programı ile robotik bilimine hakim öğretmenler yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.
Eğitim Afişi:
iu-buyamer
   
Sorularınız İçin: +90 212 440 00 93
 
EĞİTİM TARİHLERİ
 
20,21,22,23 Ocak 2018
SAAT :  10:00-18:00
Toplam: 32 Saat + 10 Saat Online Eğitim : 42 Saat
 
EĞİTİM İÇERİĞİ
  • Robotik Bilimi ve Robotların Kısa Tarihi
  • Temel Kanunlar ve Hareket Prensipleri
  • Robotik Eğitim Kitleri
    • Yaygın Kullanılan Eğitim Kitleri
    • Aralarındaki Farklar, Avantajları, Dezavantajları
  • Algoritma
  • Robot Programlama (C altyapısına sahip bir arayüz ile)
  • Eğitime Robot Entegrasyonu
 
EĞİTİM YERİ
 
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Beyazıt Kampüsü
İ.Ü. Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Robotik ve Zekâ Oyunları Lab. İ.Ü. Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Robotik ve Yapay Zekâ Lab.
 
EĞİTMEN
EĞİTİMLERDEN KARELER
KATILIMCI GÖRÜŞLERİ
NESRİN ÇAVUŞOĞLU AK
Bu eğitim mesleki olarak olduğu kadar öğretmen olmayan, sadece robotlara ilgi duyan her yaştan her meslekten kitleye hitap eden, son derece eğlenceli, öğretici bir program. Gerek eğitim ortamı, gerekse eğitmenin katkıları ile çok keyifli 3 hafta geçirdik. Kendi adıma böyle bir eğitimden haberdar olduğum ve burada bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Tüm emekleriniz, ilginiz ve özveriniz için teşekkürler.
MELİSA AKKAYA
Robotik eğitimi ile kendinizi geliştirip farklı bakış açısı kazanmak isterseniz doğru adrestesiniz. Güler yüzlü bir ortamda keyifli ders işlemek, yeni şeyler öğrenip bunları güzel amaçlarda kullanabilirsiniz. Gelişmekte olan bir alan olduğundan hemen başlamakta fayda var derim. Uzun uğraşlar sonunda geldiğim eğitimden mutlu bir şekilde ayrılıyorum.
IŞIK ŞENKAN
Robotik Eğitmen Eğitimi Programı, motivasyonu arttırıcı ve yaratıcılığı geliştiren, önü açık, fikirleri uygulanabilir kılan bir eğitim oldu. Devamını da bekliyorum.Teşekkür ederim. Kopmayacak bağlar kurduğumuza inanıyorum.
SEÇİL ÇİLENGİR
Bu program beklediğimden çok daha iyi geçti. Eğitimcinin konuya hakimiyeti, anlatımı, sunumu çok iyiydi.Çok keyifli geçti.Kendi gelişimime çok şey kattı. En önemlisi kendimi daha da geliştirmeye açık şekilde ayrılıyor olmak beni mutlu ediyor. Her hafta Aydın’dan bu çalışma için gelmek daha verimli daha keyifli olamazdı. Sizinle çalışmak çok keyifliydi, devamını da hazırım.
ERLİN OHANYAN
Eğitim beklentim üzerinde bana yeni kazanımlar kattı. Eğitim kurumumda öğrencilere Fizik dersini, kazanımları yüksek motivasyonla aktarmama katkı sağlayacaktır. Ayrıca bu eğitim sertifikası ile başka okullarda çeşitli süreçlere dahil olma imkanım olacaktır. Eğitim süresince motivasyonum yüksek olarak uygulayarak öğrendim.
MUHAMMET MERCAN
Robotik alanında uzun süredir ilgim vardı. Bu programın aklıma takılan noktalarda çözüm bulabilmem için bana faydası  oldu. Sadece kısa sürede çok şey öğrenmeye çalıştığımız için biraz zorlandığımı hissettim ama kursun neşeli geçtiğini düşünüyorum.
ONUR ÖNAL
Eğitimden önce hayalim olan Robotik Eğitmenliğine, bir adım daha yaklaştım. Aklımdaki eğitim modeline yaklaştığımı hissettim.Bilim, insanların bilgiyi paylaşmasıyla gelişirken, ticaret ve mühendisliğin kuralı gereği kazanımlarımdan yönlenebileceğim dalları burada paylaşmayacağım. Eğitmenimize özverisi için teşekkür ederim.İleriki aşamalarda tekrar görüşmek üzere.
AHMET CİVELEK
Bu eğitimi belki başka bir eğitmende verebilirdi, fakat Hocamızın cana yakın ve bizimle tek tek ilgilenen yaklaşımlarını verebilir miydi bilemiyorum.Eğitmenin alan hakimiyetinin çok iyi olduğunu düşünüyorum.Derslerdeki duruşu ve anlatım tarzı alanında iyi olduğunu ortaya çıkarıyor.Her şey için çok teşekkürler.