Mobil Ödeme Dolandırıcılığı ve Privacy İhlalleri Üzerine

Selam yine ben  Gökhan 😉

          Operatör firmalarının ve iş ortakları ile ilgili bir rezilliği yazacağım bu sefer size, mobil ödeme dolandırıcılığı ve privacy ihlalleri üzerine. Tarih 03.03.2016 günlerden perşembe cep telefonumdan hani hepimizin kullandığı akıllılar var ya onlardan işte 😉 Facebook hesabıma giriş yaptım. Hepimiz biliyoruz sosyal platformlarda bazı anket tarzı uygulamalar vardır. Şey mesela "HANGİ ÜNLÜYE BENZİYORSUN?" normal de gerçekten girmem öyle toplara 😛 ama girdik bir kere girdikte iyi ettik sanki  burada da anlatıyorum üstelik. Neyse 🙂 ardından başka bir sayfa açıldı onu kapatayım derken diğeri  o derken diğeri falan, ben kapatmaya çalışıyorum ama nafile, bir şekilde sonlandırdım ben programı.

            Akabinde sms olarak bir mesaj geldi bendenize cep telefonu  operatörümden "Meetnfun üyeliğiniz 14TL. karşılığı başlamıştır. Dünyaca ünlü mankenlerin özel defile gösterilerini  http://www.meetnfun.com.ipaddress.com/ adresinden izleyebilirsiniz." Arkadaş nedir bu? yahu  1 TL. lik uygulama alırken elli kez sms atan cep telefonu operatörüm bu uygulama karşısında 14TL. yi  bir kerede; üstelik aldıktan sonra haber vermesi beni oldukça sinirlendirdi. Yahu neye para ödedik yukarıda yazdığım şu internet adresi bile yok 14 TL. ne?  bu arada da resimdeki TARİHE dikkat ediniz. Tabi bunun üzerine ben hemen aboneliği iptal ettirdim. Bu durumu operatör firmaya bildirdim. Bu konuda bir şey yapamayacaklarını onun virüs olduğunu söylüyor, olur öyle arada diyorlardı üstelik, ödemenin faturama yansıyacağını söyledi daha sonra bir şey diyemedim, ki ben derim ama şapka  çıkartmak lazım aslında tebrik etmek hatta. 14 lira diyoruz bir şey değil ama bir şey gerçekten benimle bitmiyor çünkü binlerce insan var bu duruma düşen bende dikkat edin diyorum o binlere katılmayın sizde. Yani ben yandım siz yanmayın Allah aşkına.

           Velhasıl dostlar siz siz olun hangi ünlüye benziyorsunuz?, Bundan önceki hayatınızda hangi hayvandınız?, Hangi tarihte öleceksiniz? gibi saçma sapan anket uygulamalarına girmeyin.  Teşekkürederim.

Gökhan DÜŞGÖR

Ekran AVEA

06/05/2016
1523 defa okundu

İstanbul Üniversitesi

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00